KURZ UZENÍ

SEZÓNNÍ KURZ UZENÍ A GRILOVÁNÍ určený všem milovníkům uzených a grilovaných pochoutek.

Kromě výuky jsou pro vás po celou dobu kurzu připraveny chlazené nápoje, víno a výborné pivo z havlíčkobrodského pivovaru.

Kurzy probíhají o víkendech od 1.dubna.

Chtěli byste si vyudit vlastní krkovičku , bůček, kýtu, klobásku nebo kuře? Máte strach, že to nezvládnete? Že maso přesolíte, nebo že se vám něco zvrhne, a tak všechno za nemálo peněz vyhodíte a ani Ťapka to nebude chtít.

Po roce příprav kurzu uzení ho můžeme konečně spustit.

Pokusil jsem se co nejvíce zjednodušit postup nakládání, stejně tak i samotného uzení.

Po skoro ročním bádání se to konečně podařilo a vás čekají jenom báječné chvilky s kamarády a rodinou

při konzumaci vlastnoručně vyrobených uzenin. Žádné nakládání masa na 6 týdnů, odměřování hromad Sanytru nebo Pragandy a hledání chladného místa. Toto vše jsme pro vás maximálně zjednodušili, aby se čas strávený uzením neproměnil v noční můru z udírny. Není to nic až tak složitého.V našem kurzu vám všechno podrobně vysvětlíme, názorně předvedeme a vy si vše od A do Z prakticky vyzkoušíte. Naučíte se maso nakládat, zjistíte jakou teplotu a čas používat pro uzení různých druhů masa. Naše kurzy jsou rozděleny do tří samostatných částí. První blok je nakládání, plnění a uzení klobás. V druhém si ukážeme nakládání a uzení vepřového masa. A konečně třetí část je o nakládání a uzení kuřecích půlek nebo čtvrtek (záleží jen na vás jaký kurz si vyberete - první, druhý nebo snad všechny tři?).

 

Máte chuť na klobásu, ale ty z obchodu nejsou to co hledáte? Naučíme vás jak si takovou domácí klobásku vyrobit a věřte, není to nic až tak složitého. To máte plec, bůček nějaké to koření, střívka (nejlépe vepřová), mlýnek na maso, narážečku na klobásy a v neposlední řadě udírnu. Že nic z toho nemáte? Nevadí, všechno co potřebujete, máme my.A navíc máme recept na pravé maďarské klobásy.

Přihlaste se na kurz nakládání a uzení krkovičky, kuřat nebo klobás. Nebojte, všechno se naučíte!

Jako bonus u každého kurzu si naložíme vepřové steaky z krkovičky a připravíme k nim omáčku (dip). To bude naše večeře! Recept vlastním již 25 let a za tuto dobu jsem jich již pár tisíc připravil. Musím neskromně přiznat že vždy chutnaly, věřím že budou i Vám.

 

Vypsané termíny jsou uvedeny zde.

Minimální počet účastníků kurzu je 10 osob.

Pro účastníky kurzu a jejich doprovod jsou připraveny zvýhodněné ceny ubytování.