O AREÁLU

Ubytování:

pokoje třílůžkové, čtyřlůžkové s palandami, všechny s lůžkovinami a povlečením

 

Stravování:

6 x denně v prostorné jídelně (snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře, druhá večeře)

pitný režim: čaj nebo šťáva v termosech k dispozici po celý den

 

Hygienické zázemí:

 

sprchy a umývárny - ve sníženém přízemí ubytovací budovy, rozděleny na dívčí a chlapecké, přístupné po celý den, teplá voda neomezená

WC - mimo ubytovací budovu, dívčí - 8 kabinek, chlapecké - pisoáry + 6 kabinek

 

Voda:

jsme napojeni na vodovodní řád = pitná voda teče ze všech kohoutků

 

Elektřina:

areál je plně elektrifikován, v noci osvětlen

 

Zdravotní péče:

samostatná část "izolace" - ošetřovna, pokoj zdravotníka, izolace dívky, izolace chlapci

zdravotník přítomen v areálu 24 hodin denně

 

Kryté prostory:

 

klubovna

jídelna

zastřešené ochozy

volný prostor pod ochozy - ping-pong stoly

 

Hřiště:

 

nohejbal

volejbal

fotbal

košíková

člověče, nezlob se

volný travnatý prostor

 

Koupání:

v řece Sázavě, přístup z plážičky na "Foglarově louce"

 

Sportovní vybavení:

míče, pálky, petanque, kanoe

 

Okolí areálu:

lesy, louka, řeka Sázava (jsme mimo záplavovou zónu), vlaková zastávka Vilémovice 400 m, náměstí v Ledči nad Sázavou 3,5 km po zpevněné příjezdové cestě

 

Co se týká ubytování, mohu všechny ujistit, že na táborech organizovaných SLUNEČNÍ ZÁTOKOU JUNIOR nevyužíváme stany. Máme všechny děti "pod jednou střechou" v samostatně stojící ubytovací budově, jejíž součástí jsou: pokoje a klubovny, ordinace s marodkou, sprchy a noční WC. Během dne využívají děti WC v samostatně stojící budově v areálu, cca 30 metrů od ubytovací budovy.

 

Ubytování:

Každý pokoj je vybaven:

- dvěma palandami, tj. 4 děti v pokoji

- lůžkovinami (děti si povlékají sami, malým oddílům pomáhají vedoucí)

- dvěma skříněmi s nástavcem

- akumulačními kamny

co se týká elektřiny - každý pokoj má světlo, ale ne každý má elektrickou zásuvku

pro psaní dopisů a kreslení jsou k dispozici 2 klubovny a stolky se židlemi před každým pokojem na kryté chodbě

 

Zdravotník je přítomen v areálu po celou dobu konání tábora, s dětmi se účastní i výletů. Zdravotní péči pro nás zajišťuje EMERGENCY POINT - Zdravotní asistenční služba. Zároveň naše hlavní vedoucí je absolventkou kurzu Červeného kříže - zdravotník zotavovacích akcí.

 

Stravování probíhá v jídelně, která je dostatečně prostorná a využíváme ji i k jiným účelům než pouze stravovacím - výtvarná dílna, společenské hry, diskotéky..... Strava je na našem táboře podávána 6 x denně formou snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře, druhá večeře. Nemusíte mít obavy, že v případě pocitu hladu vaše děti nedostanou najíst i mimo "krmný čas" - jídlo mají k dispozici prakticky neustále. Dětem i pečeme (bábovka, perník, pizza) a rozhodně nevaříme jídla většinově neoblíbená jako například koprovou omáčku a žemlovku. Samozřejmě jsme vybaveni dostatečným množstvím talířů, příborů a hrnků.

Stoly v jídelně máme uspořádány ve dvou částech tak, aby nám uprostřed vznikl prostor na "tanečky" a jiné aktivity a nemuseli jsme pokaždé stoly a židle stěhovat.

 

Pitný režim: každodenně po celý den mají děti k dispozici termosy s nápoji - čajem a šťávou, a oddíloví vedoucí s praktikanty dohlížejí aby každé dítě mělo dostatečný přísun tekutin.

 

Koupání a lodičky: protože naše středisko je přímo u Sázavy, nelze jinak než řeku nevyužít. Na kanoe chodíme z mola, každé dítě má na sobě plovací vestu - bez ní není na loď vpuštěno. Koupat se chodíme na Foglarovu louku, kde je příjemný pozvolný přístup do řeky a kde se vyřádí i neplavci. Jakékoli vodní aktivity probíhají za zvýšeného dozoru, tzn., že je vždy přítomno více dospělých osob a děti nejsou nikdy ve vodě či na vodě samotné.

 

Noční ostrahu areálu zajišťují vedoucí, do půlnoci s nimi hlídají i děti patřičného služebního oddílu.

 

Tábor vedeme v rodinném duchu = každý se zná s každým a navzájem si pomáháme. Děti jsou sice rozděleny do oddílů podle věku, to ale neznamená, že jsou od sebe věkově izolovány. Pro celotáborovou hru jsou vytvořena smíšená družstva, kde jsou zastoupeny všechny věkové kategorie. Během dne si také naši táborníci mohou vybrat z různých "tvůrčích dílen".....jednou z nejoblíbenějších je výroba čehokoli z korálků, to baví jak malé tak velké a je opravdu hezké pozorovat malého "špunta", kterému pomáhá "uličník" z nejstaršího oddílu...

 

Neodmyslitelnými členy našich táborů jsou také dvě nerozlučné kamarádky ze zvířecí říše - psí holčičky Lilu a Chouchou . Obě mají rády děti, zbožňují drbání a míčky a statečně hlídají co se kde "šustne" .